PLASTYKA

NAJLEPSZE WSPARCIE DLA TWOICH PIERSI

MECHANIZM DZIAŁANIA GalaFLEX®
w zabiegach chirurgii plastycznej

Badania przedkliniczne wykazały, że tkanka wrastająca w siatkę GalaFLEX® staje się silniejsza w okresie gojenia i zachowuje znaczną wytrzymałość po pełnej degradacji siatki. Potencjalnie skutkuje to dłuższym, trwalszym efektem medycznym i estetycznym u pacjentki.

GalaFlex® dedykowana jest dla następujących zabiegów plastycznych:

 • Podniesienie piersi (mastopeksja)
 • Redukcja piersi
 • Powiększenie z implantami
 • Wszystkie zabiegi rewizyjne

Podniesienie piersi (mastopeksja)

Kluczowymi celami mastopeksji są:

 • podniesienie kompleksu brodawka otoczka w stosunku do całości piersi
 • podniesienie opadniętego gruczołu
 • poprawa kształtu piersi, poprawa projekcji piersi i zbudowanie pełnego bieguna dolnego

Chirurg wykonuje zabieg tzw upliftu piersi, budując nowy wygląd biustu na zastanym gruczole. Stosując różne techniki operacyjne chirurg usuwa nadmiar skóry, zabezpiecza dolny biegun piersi rusztowaniem GalaFLEX® i podnosi je do góry, tym samym kompleks brodawka-otoczka wędrują wyżej. Jest to coraz częściej wykonywany zabieg, pacjentki chcą mieć nowe piersi ale własne, naturalne. DziĘki GalaFLEX® tkanka piersi zyskuje nowe włókna kolagenowe, staje się 3-4 razy mocniejsza i w pełni sprężysta, zapewniając naturalną podporę i stabilność dla nowych piersi.

Redukcja piersi

Redukcja piersi to zabieg nie tylko plastyczny ale również wykonywany ze względów medycznych. Kobiety z dużym biustem mają problemy z kręgosłupem, z ruchomością, mają poważne problemy z uprawianiem sportów. W związku z tym coraz więcej kobiet decyduje się na te zabieg. Zabieg ten można wykonać bezpłatnie na NFZ, bądź też jeśli pacjentka nie może czekać kilku lat na zabieg płatny w klinikach chirurii plastycznej.

Rozróżniamy trzy typy redukcji:

 • redukcja mała kiedy usunięty jest gruczoł w ilości od 150 do 500 gram z jednej piersi
 • redukcja duża – 500- 1500 gr z jednej piersi
 • redukcja ogromna- większa niż 1500 gr z jednej piersi

Chirurgiczne techniki są zbliżone do upliftu, jest to jednak zabieg czasowo dłuższy i bardziej skomplikowany, bowiem chirurg musi usunąć nadmiar gruczołu, tkanki podskórnej, tłuszczu z obu lub jednej piersi. GalaFLEX® jest świetnym rozwiązaniem przy redukcji piersi. Naciągnięte tkanki piersi, rozstępowa skóra potrzebują wzmocnienia i podparcia bezpośrednio po zabiegu, ale również i dłużej. GalaFLEX® wchłania się stopniowo do organizmu w ciągu 18-24 miesięcy, pozostawiając wodę i dwutlenek węgla, żadnych dodatkowych czynników- pozostawiając jednocześnie nowe wiązki kolagenowe, które powstają przy tym procesie. Nowe piersi są stabilniejsze, bardziej sprężyste i nie działa na nich tak szybko siła grawitacji.

Powiększenie z implantami

Powiększenie piersi implantami to od lat jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych. W większości przypadków chirurdzy nie stosują dodatkowego podparcia piersi. Jednak w sytuacji pacjentek, które nie mają anatomicznych możliwości na duże implanty, są szczupłe, mają bardzo cienką skórę GalaFLEX® jest idealnym rozwiązaniem. Szczególnie zalecany jest model GalaFLEX® 3DR. Pierwsze i jedyne na świecie trójwymiarowe wewnętrzne rusztowanie – GalaFLEX® 3DR Scaffold model anatomiczny z delikatną biopolimerową fiszbinką. Implant usadzany jest w Internal Bra, wewnętrznym biustonoszu, który od wewnątrz stabilizuje implant, zabezpiecza go przed rotacją.
W ciągu 3 miesięcy po operacji czyli najbardziej krytycznym momencie gojenia
GalaFLEX® utrzymuje wciąż 70 % swojej pierwotnej siły mechanicznej, po czym stopniowo wchłania się do tkanek miękkich i pozostawia nowe zdrowe włókna kolagenowe, które już naturalnie będą utrzymywać duży implant w pozycji.

Wszystkie zabiegi rewizyjne

W przypadku większości zabiegów chirurgicznych w obrębie piersi, dochodzi do naciągnięcia zmienionych chorobowo i/lub osłabionych tkanek miękkich. W badaniach klinicznych wykazano, że w ciągu 10 lat od operacji 32-48% pacjentek przechodzi drugą operację w celu rewizji rezultatów pierwszego zabiegu.

Najczęstszymi przyczynami rewizyjnego zabiegu chirurgicznego są:

 • powtarzająca się ptoza
 • przykurcz torebki łącznotkankowej
 • rotacja implantów
 • marszczenie implantów

Wśród pacjentek z wszczepionymi implantami piersi przyczyny powtórnej operacji to głównie rozwój opadania (42%) lub obwisanie tkanki.
Niestety tkanka nie wzmocni się sama z siebie, a siła grawitacji wznowi proces opadania.
Rusztowanie GalaFLEX® wzmacnia tkankę, podpiera ją i stanowi wewnętrzny biustonosz dla piersi po zabiegach powtórnych (rewizyjnych)

Główne zalety GalaFLEX®:

MONOFILAMENT

Monofilament makroporowaty umożliwiający szybką integrację (jeden tydzień). Otwarty por, który promuje szybki wzrost tkanki poprzez przerastanie włókien zmniejszając ryzyko infekcji. Włókna monofilamentowe mają o 60% mniejszą powierzchnię niż materiały multifilamentowe, co poprawia reakcję gojenia. Duże pory monofilamentowe sprzyjają ewakuacji płynów pooperacyjnych a także zmniejszają możliwość na zagnieżdżanie się bakterii. W rzeczywistości działa jako podpora dla nowych tkanek, zapewniając unaczynienie i tworzenie kolagenu typu I i III.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Zaprojektowane specjalnie z myślą o utrzymaniu odpowiedniej siły podczas krytycznej fazy gojenia i szybkiej regeneracji tkanek. Zapewnia właściwości mechaniczne i fizyczne stabilizując tkanki miękkie. Siła nowej, wytworzonej dzięki GalaFLEX® tkanki jest 3-4 razy większa niż tkanka natywna pacjenta.
Utrzymuje do ~70% swojej siły retencji przez 12 tygodni.
W czasie pooperacyjnym 26-32 tygodni utworzona tkanka ma grubość 1-3 mm, a większość siły naprawczej pochodzi już z nowej tkanki.

BIOWCHŁANIALNOŚĆ

P4HB rozkłada się w 4HB i jest szybko metabolizowany. 4HB jest katabolizowany w cyklu Krebsa, rozkładany i usuwany jako dwutlenek węgla i woda. Stopniowa i przewidywalna absorpcja biologiczna następuje w ciągu 18-24 miesięcy.
GalaFLEX® jest przeznaczone do stosowania u pacjentek, które wymagają naprawy i wzmocnienia tkanki piersi.
Jako materiał pochodzenia biologicznego obserwujemy, że pacjenci z uszkodzoną tkanką po procesie onkologicznym mają lepszą tolerancję i odpowiedź na materiały biokompatybilny, które minimalizują procesy zapalne i przyspieszają gojenie tkanek

BIOLOGICZNOŚĆ

Opatentowany proces fermentacji opracowano i zoptymalizowano w taki sposób, aby prowadził do uzyskania biozgodnego produktu, który w połączeniu ze wszystkimi innymi właściwościami będzie sprzyjał wystąpieniu u pacjentki naturalnej reakcji gojenia.
Wyroby z P4HB poddano ocenie w badaniach przedklinicznych i klinicznych,
w celu zapewnienia bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.
Obecnie ponad 3 miliony pacjentek na całym świecie ma wszczepione wyroby z P4HB

metamorfozy

Zobacz przykłady końcowych efektów przy zastosowaniu siatki GalaFLEX®

DR Bruce Van Natta  MD, USA www.softtissuesupport.com

PRZEDPO

augmentacja z użyciem GalaFLEX®

PRZEDPO

mastopeksja bez implantów, z użyciem GalaFLEX®